Korzeń

Moja historia

Dodano: 31 styczeń 2004 r.

Okultyzm, magia, tarot... a może chciałbyś usłyszeć jakąś wróżbę? Pamiętaj jednak: "Nie ma tak, że coś przychodzi za darmo"! - wstrząsające świadectwo Korzenia, opublikowane na łamach niezależnego pisma młodzieżowego "METANOIA"

"Urodziłem się, jestem, tylko, kto mnie w to wpakował?".

Przez cały czas miałem takie wewnętrzne odczucie, nazwałbym to - wstydem, że żyję, że istnieję. O życiu myślałem: "urodziłem się, jestem, tylko, kto mnie w to wpakował?". Z taką pogardą patrzyłem na siebie, bo chciałem, żeby to się jakoś urwało, skończyło. Było we mnie takie rozdarcie. Z jednej strony, nienawidziłem samego siebie, chciałem, żeby to jak najszybciej się skończyło, myślałem dużo o śmierci; a z drugiej strony, starałem się jakoś siebie dowartościować i coś z tego życia mieć.

Kiedy to wszystko zaczęło we mnie narastać, zacząłem szukać własnych dróg. Zacząłem medytować, uprawiać różne formy wschodnich religii. Wtedy zaczęło robić się tak dziwnie wokół mnie. Straciłem kontakt ze swoimi znajomymi. Spędzałem dużo czasu z ludźmi, którzy byli ode mnie o wiele starsi. Z tego powodu czułem się bardzo dumny. Później, chyba podczas ferii zimowych, chciałem zapalić papierosa. Rozejrzałem się po domu, jednak żadnych fajek nie znalazłem. Zdenerwowałem się i pomyślałem, że teraz zrobię coś innego. Wziąłem trochę kleju i zacząłem wąchać. W pierwszym momencie pomyślałem, że to nic takiego niezwykłego. Jednak po pewnym czasie zaczęło dziać się coś dziwnego z moim sercem. Biło nieregularnie a przed moimi oczami zaczął pojawiać się jakiś obraz. Po chwili stał się tak rzeczywisty, jakby wszystko co zobaczyłem działo się naprawdę. Przeżyłem wtedy taki odlot, że od razu wiedziałem, że będzie to moją zabawką na dłużej.

Wąchanie kleju bardzo mocno pociągnęło mnie i zafascynowało. Przez kilka tygodni, najważniejszym wydarzeniem dnia było "nawąchanie się". Kiedy trwałem w takim stanie cztery miesiące, zacząłem sobie uświadamiać, że tak naprawdę w moim umyśle nie ma już miejsca na coś innego. Wcześniej miałem jakieś zainteresowania. Coś rysowałem, coś robiłem, słuchałem różnych audycji w radio. Bardzo lubiłem np. słuchać, kiedy w radiu czytane były książki. A teraz, jedyne, co się liczyło, to zaliczyć dzień i pójść się "nawąchać". Straciłem zupełnie kontakt z rzeczywistością. Żyłem w wyimaginowanym świecie wizji, halucynacji. Świat rzeczywisty to było coś, co odwiedzałem i w czym czułem się dość nieswojo. Dla mnie świat halucynacji i wizji, który miałem podczas odlotów, był czymś o wiele bardziej realnym i ważniejszym niż świat rzeczywisty. Świat rzeczywisty - to była podróż w problem. Podróż w poczucie, że jest się kimś gorszym i nie widzi się żadnego sensu przed sobą. Nie widzi się dla siebie jakiejkolwiek nadziei na przyszłość. Bardzo mocno odczuwałem, że nie mam siły żyć życiem normalnych ludzi. Nie stać mnie było na taki wysiłek, żeby zachowywać się tak, jak normalni ludzie. Kiedy zauważyłem zagrożenie, że mogę w tym wszystkim popłynąć, zbzikować, chciałem wrzucić coś do swego umysłu "coś", co by mnie zainteresowało, zafascynowało. Tym czymś był klimat punkowy.

W tamtym czasie zacząłem słuchać ostrej punkowej muzyki, takich pionierskich kapel, jak Dezerter itp. Teksty były dość ciekawe... Z Dezertera to chyba teksty z czterech płyt miałem w głowie. Cała ta muzyka i to wszystko było jak Biblia, jak jakieś prawo. I tak uchwyciłem się tego. Gdy rozmawialiśmy ze znajomymi, to rozmawialiśmy ze sobą fragmentami tekstów punkowych kapel. Wszystko było związane też z taką ideologią, że skoro życie nie ma sensu, że skoro i tak wszystko jest pozbawione możliwości sensownego ułożenia sobie przyszłości, to jedyne, co można zrobić, to wziąć "zapić się", "zabalować" i przynajmniej wesoło umrzeć.

Pojechałem na pierwszy punkowy poważniejszy festiwal w okolicy. Okazało się, że było kupę ludzi, którzy pozjeżdżali się z okolicznych miast. Wszyscy wyglądali tak, jak ja. Mieli bardzo dziwne rzeczy na głowach. Byli "naćwiekowani", pełno rzemieni, jakieś skóry. Kiedy ich zobaczyłem, poczułem się jak u siebie. Gdy, po iluś tam piwach wypitych z chłopakami, których dopiero, co poznałem, weszliśmy na salę zaczęliśmy pogować. Było to moje pierwsze "pogo". Wskoczyłem między tych ludzi, wszyscy zaczęliśmy biegać, skakać, obijać się o siebie. Wyglądało to, jak jeden wielki młyn ciał. W trakcie tego "pogowania" ktoś mnie za mocno popchnął. Kiedy się przewracałem i byłem jakieś 20 cm od podłogi, w którą uderzyłbym głową, to nagle może pięciu, może więcej ludzi chwyciło mnie na ręce przy samej podłodze i podnieśli mnie bardzo wysoko. Nie znałem ich, a oni nie znali mnie. Był to taki moment, gdy poczułem, że kogoś obchodzę, że tworzymy jakąś wspólnotę, jakąś całość. W tym momencie wiedziałem, że oddam się temu tak mocno, jak tylko potrafię się oddać.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

św. Jan Bosko

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Janków jest całe mnóstwo, ale taki – tylko jeden. Wielu już opisywało jego życie, ale...

18,90 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

książka

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Masz wątpliwości co do swojego uczucia? Nie wiesz, czy to miłość, czy przelotne...

17,60 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

Zbiór 133 ćwiczeń teatralnych, które w wielu sytuacjach mogą służyć także jako ćwiczenia...

10,90 zł

Biografia św. Dominika Savio

14,40 zł

opowiadania dla ducha

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł