ks. Marek Chrzanowski FDP

Wigilia Bożego Narodzenia

Dodano: 24 grudzień 2018 r.

I powoli kończy się kolejny Adwent w moim życiu. Czas oczekiwania na coś wielkiego i pięknego. Dogasa adwentowy wieniec, a ja wyglądam ze łzami w oczach pierwszej gwiazdy.

Błogosławiony jesteś, Panie, że pozwoliłeś nam znów doczekać Wigilii Bożego Narodzenia. Kolejny Adwent – radosne oczekiwanie na Twoje Narodzenie i na powtórne przyjście w chwale. Pragniemy, Panie, byś w sercach naszym znalazł dla siebie mieszkanie – maleńkie Betlejem, gdzie będziesz mógł się rodzić co dnia. Aby tak się stało, bardzo potrzebujemy Twojej łaski, dlatego wołamy: Zmiłuj się, Panie, nad nami....

Zachariasz, ojciec Jana, został napełniony Duchem Świętym i prorokował, mówiąc:
„Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, bo lud swój nawiedził i wyzwolił, i wzbudził dla nas moc zbawczą w domu swego sługi Dawida; jak zapowiedział od dawna przez usta swych świętych proroków; że nas wybawi od naszych nieprzyjaciół i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą; że naszym ojcom okaże miłosierdzie i wspomni na swe święte przymierze, na przysięgę, którą złożył ojcu naszemu, Abrahamowi. Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani służyć Mu będziemy bez lęku, w pobożności i sprawiedliwości przed Nim, po wszystkie dni nasze. A i ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogi; Jego ludowi dasz poznać zbawienie, przez odpuszczenie mu grzechów, dzięki serdecznej litości naszego Boga, z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce, by światłem stać się dla tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju”.

I powoli kończy się kolejny Adwent w moim życiu. Czas oczekiwania na coś wielkiego i pięknego. Dogasa adwentowy wieniec, a ja wyglądam ze łzami w oczach pierwszej gwiazdy. Jak mędrcy chcę w niej zobaczyć odbicie tak wielkiego wydarzeni, a jakim jest Twoje Narodzenie, Panie. Trzymam w drżących dłoniach opłatek i patrzę w oczy moich najbliższych. Jak chlebem chcę z nimi podzielić się moją miłością, wdzięcznością i pamięcią. I płyną słowa dobroci i ciepła, bo w ten wigilijny wieczór nie może być przecież inaczej. Jak Zachariasz, ojciec Jana, pragnę być napełniony Duchem Świętym, by błogosławić Ciebie, że i mnie raczyłeś nawiedzić i wyzwolić z grzechu i nieprawości mojego życia. Ty co dnia chronisz mnie od nieprzyjaciół i okazujesz niezmierzone miłosierdzie. Chcę służyć Tobie bez lęku i chcę iść do Ciebie w nocy, jak pasterze do Twojej szopy, bo tam zdarzył się cud – Największy Cud Twojej Obecności. Narodziłeś się dla mnie, bym nigdy nie czuł się sam. Przyszedłeś do mnie w Maleńkiej Dziecinie, bym umiał doceniać to co najmniejsze w moim życiu. Biegnę więc do Ciebie, Maleńki Panie, przez zaspy i śniegi mojego niedowiarstwa, by zobaczyć miłość w oczach Twojej Matki, poczuć czułość w dotyku dłoni św. Józefa i odkryć radość w Twoich oczach, Panie. I chcę śpiewać dla Ciebie Gloria, bym umiał co dnia zobaczyć cud Twojego Narodzenia dla mnie. To naprawdę jest jedyny dzień na świecie – ciepły, choć w środku zimy, gdzie wszystko naokoło zdaje się mówić kocham.

Niech więc Boże Narodzenie, Twoje Święte Narodzenie, Panie, będzie w moim życiu zawsze obecne. Jak chleb na stole, jak radość w oczach i uśmiech na twarzy tak niech zawsze Tajemnica Twojej Obecności w Maleńkiej Dziecinnie będzie moją codziennością naznaczoną Twoją Miłością, Panie. Niech trwa we mnie Twoje Boże Narodzenie; niech trwa, by moje serce potrafiło żyć tą Tajemnicą każdego dnia. Niech trwa Boże Narodzenie w wypełnieniu słów św. Jana Pawła II, który mówi do mnie: „Niech ta wielka Miłość Boga, która w noc betlejemską objawiła się na ziemi, prowadzi nasze serca do Jezusa, tak jak prowadziła serca pasterzy, mędrców, Józefa i Maryi. Niech duch solidarności przepoi całe nasze życie, zarówno osobiste jak i społeczne, i niech stanie się natchnieniem do służby dobru wspólnemu w naszej wspólnej Ojczyźnie”. Niech ta wielka Miłość Boga przepełni moje serce tak, bym mógł modlić się za św. Alojzym Orione: „Spraw, o Panie, żebyśmy kroczyli zawsze prostą drogą pod Twoim wejrzeniem – zawsze u stóp Twojego Kościoła w wielkiej pokorze, prostocie i radości. O słodki Jezu, o Jezu miłości! Chcemy Cię kochać i służyć Ci w wielkiej miłości i świętej radości – stale zadowoleni z powodu błogosławionej nadziei, miłując rzeczy pokorne i proste i tak się nimi posługując, o Jezu, jak nas nauczyłeś Twoim narodzeniem, Twoim życiem i Twoja śmiercią. Czyńmy dobrze zawsze, czyńmy dobrze wszystkim, o Jezu, błogosławiąc zawsze i nie złorzecząc nigdy! O nic innego Cię nie prosimy, o Jezu, jak tylko o to, żebyśmy Cię kochali, żebyśmy Cię bardzo kochali. Oby pokój, niosący radość, zapanował na całej ziemi.”

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Książka z opowiadaniami świątecznymi powstała, aby towarzyszyć nam w najmilszym i...

24,90 zł

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

św. Jan Bosko

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

książka

Powieść dla wszystkich tych, którzy nie stracili jeszcze wiary w uzdrawiającą moc miłości...

7,00 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Zbiór 133 ćwiczeń teatralnych, które w wielu sytuacjach mogą służyć także jako ćwiczenia...

10,90 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

opowiadania dla ducha

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

Kolejna pozycja z serii ilustrowanych książek autorstwa B. Ferrero, zawierająca małe...

13,90 zł

Książka z opowiadaniami świątecznymi powstała, aby towarzyszyć nam w najmilszym i...

24,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł