ks. Marek Chrzanowski FDP

Wigilia Bożego Narodzenia

Dodano: 24 grudzień 2018 r.

I powoli kończy się kolejny Adwent w moim życiu. Czas oczekiwania na coś wielkiego i pięknego. Dogasa adwentowy wieniec, a ja wyglądam ze łzami w oczach pierwszej gwiazdy.

Błogosławiony jesteś, Panie, że pozwoliłeś nam znów doczekać Wigilii Bożego Narodzenia. Kolejny Adwent – radosne oczekiwanie na Twoje Narodzenie i na powtórne przyjście w chwale. Pragniemy, Panie, byś w sercach naszym znalazł dla siebie mieszkanie – maleńkie Betlejem, gdzie będziesz mógł się rodzić co dnia. Aby tak się stało, bardzo potrzebujemy Twojej łaski, dlatego wołamy: Zmiłuj się, Panie, nad nami....

Zachariasz, ojciec Jana, został napełniony Duchem Świętym i prorokował, mówiąc:
„Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, bo lud swój nawiedził i wyzwolił, i wzbudził dla nas moc zbawczą w domu swego sługi Dawida; jak zapowiedział od dawna przez usta swych świętych proroków; że nas wybawi od naszych nieprzyjaciół i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą; że naszym ojcom okaże miłosierdzie i wspomni na swe święte przymierze, na przysięgę, którą złożył ojcu naszemu, Abrahamowi. Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani służyć Mu będziemy bez lęku, w pobożności i sprawiedliwości przed Nim, po wszystkie dni nasze. A i ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogi; Jego ludowi dasz poznać zbawienie, przez odpuszczenie mu grzechów, dzięki serdecznej litości naszego Boga, z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce, by światłem stać się dla tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju”.

I powoli kończy się kolejny Adwent w moim życiu. Czas oczekiwania na coś wielkiego i pięknego. Dogasa adwentowy wieniec, a ja wyglądam ze łzami w oczach pierwszej gwiazdy. Jak mędrcy chcę w niej zobaczyć odbicie tak wielkiego wydarzeni, a jakim jest Twoje Narodzenie, Panie. Trzymam w drżących dłoniach opłatek i patrzę w oczy moich najbliższych. Jak chlebem chcę z nimi podzielić się moją miłością, wdzięcznością i pamięcią. I płyną słowa dobroci i ciepła, bo w ten wigilijny wieczór nie może być przecież inaczej. Jak Zachariasz, ojciec Jana, pragnę być napełniony Duchem Świętym, by błogosławić Ciebie, że i mnie raczyłeś nawiedzić i wyzwolić z grzechu i nieprawości mojego życia. Ty co dnia chronisz mnie od nieprzyjaciół i okazujesz niezmierzone miłosierdzie. Chcę służyć Tobie bez lęku i chcę iść do Ciebie w nocy, jak pasterze do Twojej szopy, bo tam zdarzył się cud – Największy Cud Twojej Obecności. Narodziłeś się dla mnie, bym nigdy nie czuł się sam. Przyszedłeś do mnie w Maleńkiej Dziecinie, bym umiał doceniać to co najmniejsze w moim życiu. Biegnę więc do Ciebie, Maleńki Panie, przez zaspy i śniegi mojego niedowiarstwa, by zobaczyć miłość w oczach Twojej Matki, poczuć czułość w dotyku dłoni św. Józefa i odkryć radość w Twoich oczach, Panie. I chcę śpiewać dla Ciebie Gloria, bym umiał co dnia zobaczyć cud Twojego Narodzenia dla mnie. To naprawdę jest jedyny dzień na świecie – ciepły, choć w środku zimy, gdzie wszystko naokoło zdaje się mówić kocham.

Niech więc Boże Narodzenie, Twoje Święte Narodzenie, Panie, będzie w moim życiu zawsze obecne. Jak chleb na stole, jak radość w oczach i uśmiech na twarzy tak niech zawsze Tajemnica Twojej Obecności w Maleńkiej Dziecinnie będzie moją codziennością naznaczoną Twoją Miłością, Panie. Niech trwa we mnie Twoje Boże Narodzenie; niech trwa, by moje serce potrafiło żyć tą Tajemnicą każdego dnia. Niech trwa Boże Narodzenie w wypełnieniu słów św. Jana Pawła II, który mówi do mnie: „Niech ta wielka Miłość Boga, która w noc betlejemską objawiła się na ziemi, prowadzi nasze serca do Jezusa, tak jak prowadziła serca pasterzy, mędrców, Józefa i Maryi. Niech duch solidarności przepoi całe nasze życie, zarówno osobiste jak i społeczne, i niech stanie się natchnieniem do służby dobru wspólnemu w naszej wspólnej Ojczyźnie”. Niech ta wielka Miłość Boga przepełni moje serce tak, bym mógł modlić się za św. Alojzym Orione: „Spraw, o Panie, żebyśmy kroczyli zawsze prostą drogą pod Twoim wejrzeniem – zawsze u stóp Twojego Kościoła w wielkiej pokorze, prostocie i radości. O słodki Jezu, o Jezu miłości! Chcemy Cię kochać i służyć Ci w wielkiej miłości i świętej radości – stale zadowoleni z powodu błogosławionej nadziei, miłując rzeczy pokorne i proste i tak się nimi posługując, o Jezu, jak nas nauczyłeś Twoim narodzeniem, Twoim życiem i Twoja śmiercią. Czyńmy dobrze zawsze, czyńmy dobrze wszystkim, o Jezu, błogosławiąc zawsze i nie złorzecząc nigdy! O nic innego Cię nie prosimy, o Jezu, jak tylko o to, żebyśmy Cię kochali, żebyśmy Cię bardzo kochali. Oby pokój, niosący radość, zapanował na całej ziemi.”

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

św. Jan Bosko

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Kalendarz kieszonkowy składa się z dwóch części: terminarza oraz modlitewnika, w którym...

9,00 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

książka

Powieść dla wszystkich tych, którzy nie stracili jeszcze wiary w uzdrawiającą moc miłości...

7,00 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Ta książka wprowadza najmłodszych w modlitwę jeszcze głębiej. Przybliża różne jej formy i...

24,90 zł

Kolejna pozycja z serii ilustrowanych książek autorstwa B. Ferrero, zawierająca małe...

13,90 zł

opowiadania dla ducha

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

Ta książka wprowadza najmłodszych w modlitwę jeszcze głębiej. Przybliża różne jej formy i...

24,90 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł