Tomek

Pojechałem prosić o tak mało...

Dodano: 31 styczeń 2004 r.

Jedna osoba, której się zwierzałem z moich problemów, w żartach zaproponowała, bym zamówił mszę w kościele. Ja wziąłem to serio i zamawiałem raz w miesiącu mszę o wzajemną miłość.

Zacznę od początku. Pochodzę z rodziny rozbitej, ojciec odszedł od nas, gdy miałem 3 latka i praktycznie utraciłem z nim kontakt. Dzisiaj mam 28 lat. Mimo miłości w domu, wciąż mi czegoś brakowało. Od młodzieńczych lat (15-16 rok życia) wypełniałem ten brak zainteresowaniem seksem. Wydawało mi się to normalne, chłopak w wieku dojrzewania musi się jakoś "edukować", tym bardziej, że w domu był to temat tabu. Zaczynałem od rubryki erotycznej w "Bravo", potem był "Twój weekend" i bardziej ostre gazety. W międzyczasie poznałem dziewczynę i wspólnie edukowaliśmy się, poznając swoje ciała. Po 2 latach dziewczyna znalazła sobie innego chłopaka, a ja zostałem z moimi gazetami... Odkryłem onanizm (nawet 7 razy dziennie), gazety już mi nie wystarczały, więc zacząłem oglądać filmy. Od 20 roku życia zacząłem grać dyskoteki jako DJ. Dziewczyny tańczące prowokująco na parkiecie, porozbierane, nocne życie zaczęło na mnie działać podniecająco. Po każdej dyskotece pozostawał mi onanizm w domu i wyobrażenia seksu z tymi dziewczynami oraz straszne upokorzenie. W międzyczasie zacząłem onanizm w pracy. Nie był on klasyczną formą samogwałtu. Polegało to na tym, że wystarczyło samo patrzenie na taką prowokującą dziewczynę i pobudzenie było tak silne, że następował orgazm. Po jakimś czasie stało się to dla mnie normą, kilka razy podczas wieczoru.

Po 2 latach pracy za konsoletą dostałem pracę w najlepszym klubie w mieście i zarabiałem duże pieniądze. Gdy poczułem smak pieniędzy zacząłem (najpierw nieśmiało) potem już regularnie odwiedzać agencje towarzyskie. Wszystko to było dla mnie normalne, mam pieniądze, ochotę, nikogo nie zdradzam, jest ok. Ale wciąż były to tylko protezy miłości, o czym wtedy jeszcze nie wiedziałem. Przez 2 lata straciłem na seks ok. 20 tys. zł. (jak dla mnie to dużo), pojawiły się pierwsze długi. Brnąłem tak dalej w tym bagnie rozpusty, żądając coraz mocniejszych wrażeń i doznań seksualnych. Wciąż towarzyszyło mi uczucie wielkiego upokorzenia. W pewnym momencie pojawiła się w moim życiu dziewczyna, w której zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Paradoksalnie pierwszy raz w życiu spojrzałem na dziewczynę w kategorii estetycznej, nie erotycznej. Pisze paradoksalnie, bo dziewczyna była naprawdę bardzo obdarzona, jeżeli chodzi o warunki fizyczne. Spotkaliśmy się kilka razy i okazało się, że ona nie odwzajemnia moich uczuć. Na próżno wysyłałem prezenty, kosze kwiatów itp. Po prostu nie i koniec.

Zacząłem się modlić o to, aby być z nią. Jak trwoga, to do Boga. Codziennie przesiadywałem w kościele, modliłem się i płakałem. Do Boga podchodziłem bardzo po ludzku, myśląc, że jeżeli chcę Go o coś prosić, to muszę dać coś w zamian (dziś wiem już, że jest inaczej). Powyrzucałem wszystkie materiały pornograficzne, jakimi dysponowałem, choć przyznam, że robiłem to z pewnym żalem. Z praktyki onanizmu nie mogłem jednak zrezygnować, nie mogłem, ponieważ był to już nałóg. Chciałem, ale nie mogłem. Potrafiłem wytrzymać bez onanizmu jeden dzień, czasami 2-3 . Po jakimś czasie miesiąc, ale nie dłużej. Jedna osoba, której się zwierzałem z moich problemów, w żartach zaproponowała, bym zamówił mszę w kościele. Ja wziąłem to serio i zamawiałem raz w miesiącu mszę o wzajemną miłość. Jednak uczestnicząc w niej, chciałem przyjmować Komunię Św., wiedziałem, że najpierw muszę iść do spowiedzi. I tak powolutku nieświadomie Jezus prowadził mnie do swojej owczarni. Przełomowym momentem była moja wizyta w Częstochowie. Pojechałem tam z szaleństwa, ponieważ zamawiane msze nie skutkowały, chciałem prosić Matkę Boską o cud bycia z ukochaną dziewczyną. Gdy wszedłem do klasztoru i podszedłem do Cudownego Obrazu, akurat kończyła się msza św. Na wyjście śpiewali pieśń maryjną " Pójdźcie do mnie, moje dziatki, przyszedł czas, ach przyszedł czas." Coś pociągnęło mnie na kolana i zacząłem niesamowicie płakać. Potem odbyłem spowiedź z całego życia.

Od tego czasu minęły 2 lata, a ja nie popełniłem od tamtej pory żadnego onanizmu czy grzechu nieczystego. CHWAŁA PANU!!! To był mój czas. Pojechałem prosić o tak mało, a dostałem tak dużo. Od tamtej pory odmawiam codziennie różaniec, co wcześniej było nie do pomyślenia. Gdyby ktoś mi powiedział jeszcze 4 lata temu o tym, co dzisiaj przeżywam, to zaśmiałbym mu się w twarz. A 2 lata temu, to bym nie uwierzył. Sporo cudów wydarzyło się jeszcze w moim życiu, między innymi Pan Bóg sprawił, że pojednałem się z ojcem i odzyskałem z nim kontakt po 25 latach. Acha, i najważniejsze, nie zawsze jest kolorowo, zmagam się np. z brakiem pracy, pieniędzy, pokusami, mam inne problemy, ale jest przy mnie JEZUS MÓJ PAN, i wszystko to ma już inny wymiar.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

św. Jan Bosko

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Ksiądz Bosko na polecenie papieża Piusa IX, spisał dzieje pierwszych 40 lat swego życia....

11,88 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

książka

Powieść dla wszystkich tych, którzy nie stracili jeszcze wiary w uzdrawiającą moc miłości...

7,00 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Masz wątpliwości co do swojego uczucia? Nie wiesz, czy to miłość, czy przelotne...

17,60 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

opowiadania dla ducha

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

27,52 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł