125/2015
Adriana i Marcin

Jednego ci trzeba - zaufania!

Dodano: 17 czerwiec 2015 r.

Kiedy prosiliśmy Boga o uzdrowienie, On kazał nam poczekać. Ale za to później obdarował nas potrójnie! Poza darem uzdrowienia i umocnienia naszego małżeństwa, otrzymaliśmy jeszcze inny prezent: dar szczególnej relacji z Nim samym. A my prosiliśmy tylko o jedno…

fot. RebeccaVC1 CC/ Flickr.com

Adriana: Oboje z mężem jesteśmy trzydziestolatkami, małżeństwem jesteśmy od siedmiu lat. W połowie 2011 r., po wielu nieudanych staraniach o dziecko, zostaliśmy zakwalifikowani do leczenia niepłodności. Zaczął się trudny czas: chodzenie od lekarza do lekarza, z jednego badania na drugie… Musieliśmy wysłuchiwać dobrych rad otoczenia, dziwnych komentarzy lekarzy, odpowiadać na niezręczne pytania. I pojawiały się coraz to nowe diagnozy, wykluczane przez kolejne badania, a wtedy koło dociekań zaczynało kręcić się od nowa. Przez cały ten okres chodziliśmy do kościoła oo. jezuitów na Msze o uzdrowienie, prosząc Boga o dar poczęcia. Każda Msza napawała nas nadzieją, ale czas mijał i nic się nie zmieniało. Nasza wiara zaczęła przygasać…

Coraz częściej słyszeliśmy od lekarzy sugestie, że natura naszych problemów może wskazywać na jedno rozwiązanie: in vitro.

A my wiedzieliśmy, że nie zdecydujemy się na nie. Z drugiej strony, nie byliśmy gotowi rozważać adopcji. Powoli zaczęliśmy tracić ufność. Dołożyliśmy sobie oboje maksimum obowiązków, więc dużo czasu spędzaliśmy poza domem, żeby nie myśleć. Oddalaliśmy się od siebie, coraz częściej się sprzeczaliśmy. W grudniu 2012 r. przeszłam poważny kryzys duchowo-psychiczny. Nie radziłam sobie z możliwością nieposiadania dzieci – ten ból narósł do ogromnych rozmiarów. Czułam, że nasza bezdzietność to moja wina, i w każdym słowie osób z zewnątrz dopatrywałam się ukrytej sugestii na ten temat. Rósł we mnie żal do Pana Boga – dlaczego, mimo naszych modlitw, nie ma od Niego żadnej pomocy? Pewnego dnia przyjaciele zasugerowali, że powinnam pojechać na rekolekcje ignacjańskie. Byłam tak zmęczona, że perspektywa spędzenia pięciu dni w milczeniu, z dala od wszystkich, brzmiała atrakcyjnie. Poza tym, chciałam usłyszeć od Boga, księdza, kogokolwiek – dlaczego Bóg zesłał na nas ten rodzaj cierpienia? Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale te pięć rekolekcyjnych dni to był jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu. Spotkałam Boga żywego! A On dał mi zrozumienie tego, przez co z mężem przechodziliśmy. Zrozumiałam, że traktowałam Boga jak specjalistę od spełniania życzeń. A On pokazał mi wiele moich dawnych ran. Usłyszałam potwierdzenie tego w słowach kierownika duchowego i spowiednika, że nie do końca uporałam się z problemami z przeszłości. Czułam bardzo mocno, że Pan chce, abyśmy oboje z mężem zbliżyli się do Niego, i abyśmy najpierw stali się płodni duchowo. Poza tym odkryłam, że korzystanie z usług bioenergoterapeuty, tybetańskiego uzdrowiciela i homeopatki – również mogło wpłynąć na moją duchowość i zdrowie. Zasugerowano mi, abym modliła się o uwolnienie od wpływu tych okultystycznych praktyk na mnie. I że powinnam modlić się o odcięcie od trudnych relacji, jakie z pewnych powodów miałam z moim tatą. Spowiednik zaproponował nawet, żebym poszła na modlitwę wstawienniczą w tej intencji.

Prosiłam więc Boga, aby dał mi łaskę wybaczenia tym, którzy mnie poranili. W tym czasie nieustannie powracały mi słowa: „nie ma uzdrowienia bez przebaczenia”.

Po powrocie z rekolekcji wiele działo się w naszym życiu, ale miałam w sobie spokój. Modliłam się za męża, bo czułam, że Bóg chce, abyśmy oboje najpierw się nawrócili i zbliżyli się do Niego. A różne trudne i bolesne wydarzenia sprawiły, że przestaliśmy skupiać się na problemie nieposiadania dziecka i oboje doświadczaliśmy miłości Boga. Moja modlitwa zmieniła się: prosiłam o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne i poddawałam się woli Bożej. Pod koniec 2013 r., jak co miesiąc wchodząc do kościoła jezuitów na Mszę – nagle zaczęłam odczuwać dziwne bóle w różnych częściach ciała. Uzmysłowiłam sobie, że bolą mnie miejsca dotykane przez okultystycznych „uzdrowicieli”! Podczas Mszy błagałam więc Boga o uwolnienie mnie od tych praktyk. Nagle usłyszałam słowo poznania, wypowiedziane do mikrofonu: pewna kobieta jest teraz uzdrawiana z niepłodności. Poczułam ogromny ból w okolicy prawego jajnika! Pojawiał się od lat, ale lekarze nie potrafili zdiagnozować jego przyczyny. Zgięta w pół z bólu wytrwałam do zakończenia modlitw, po czym ból zaczął słabnąć i pod koniec Mszy odszedł całkowicie. Dla mnie był to jasny znak, że Bóg mnie uzdrowił! A jednak minęły kolejne dwa miesiące i nic. W grudniu 2013 r. nadarzyła się okazja uczestniczenia w modlitwie wstawienniczej. Odczułam po niej ogromny pokój. A trzy tygodnie później… test ciążowy pokazał dwie kreseczki!

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Różaniec przemienia życie, a lektura tej książki przemienia sposób myślenia o różańcu....

27,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę...

24,90 zł

św. Jan Bosko

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Janków jest całe mnóstwo, ale taki – tylko jeden. Wielu już opisywało jego życie, ale...

18,90 zł

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

książka

W książce "Bohaterska Piątka", którą ponownie oddajemy w ręce czytelników, ks. Leon...

19,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Mocne świadectwo Katarzyny ukazuje, jak łatwo człowiek może oderwać się od Boga, licząc...

23,00 zł

opowiadania dla ducha

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Książka z opowiadaniami świątecznymi powstała, aby towarzyszyć nam w najmilszym i...

24,90 zł

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę...

24,90 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł