projektmesjasz.pl

Franciszkanie zapraszają na 28. Spotkanie Młodych

Dodano: 29 czerwiec 2015 r.

Temat tegorocznego Spotkania: „Projekt Mesjasz – ZWYCIĘSTWO” jest ściśle związany z wydarzeniami z 9 sierpnia 1991 r. Wtedy to w dalekim Peru, w pobliżu miejscowości Pariacoto, zostali zamordowani nasi dwaj współbracia - polscy franciszkanie o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski.

Jak zwykle – szykują się niespodzianki – ale część gości już oficjalnie potwierdziła swoją obecność.

Temat tegorocznego Spotkania: „Projekt Mesjasz – ZWYCIĘSTWO” jest ściśle związany z wydarzeniami z 9 sierpnia 1991 r. Wtedy to w dalekim Peru, w pobliżu miejscowości Pariacoto, zostali zamordowani nasi dwaj współbracia - polscy franciszkanie o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski. Patrząc po ludzku – ponieśli porażkę, ich śmierć była zwycięstwem terrorystów „Świetlistego Szlaku”. Jak jednak na to wydarzenie, śmierć patrzy Bóg? Jak patrzy chrześcijanin? Otóż przegrana stała się ZWYCIĘSTWEM! Zaledwie po 24 latach radujemy się z beatyfikacji naszych Współbraci, która będzie miała miejsce w grudniu br.

Te wydarzenia skłoniły nas do wyboru tematu tegorocznego FSMu. Chcemy mówić o Życiu… wiecznym. Temat trudny, biorąc pod uwagę, że cały świat stawia na „tu i teraz”. Tym bardziej chcemy powiedzieć o życiu na ziemi, które ma nas prowadzić ku ZWYCIĘSTWIE – czyli ku Życiu wiecznemu z Bogiem w Niebie! O ludzkiej wędrówce i walce, w której przez małe zwycięstwa i porażki, Bóg nas prowadzi do ostatecznego ZWYCIĘSTWA! W tej perspektywie innej wartości nabierają także nasze problemy, zmaganie się ze swoją słabością, podnoszenie z grzechu…
Kto w tym roku zagości na FSM? Jak zwykle – szykują się niespodzianki – ale część gości już oficjalnie potwierdziła swoją obecność. Oto niektórzy z nich: 

 • Anna Golędzinowska – nawrócona polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna, autorka książek „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” oraz „Z ciemności do światła”. 
 • Maria Stepan - reporterka Wiadomości TVP, znana z relacji z „Euro-Majdanu” w Kijowie i ze swojej miłości do słowiańskiego wschodu i do… Boga! 
 • Patrycja Hurlak – najczęściej mówią o niej „nawrócona wiedźma”, polska aktorka, znana chociażby z seriali „M jak miłość”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Blondynka”. 
 • Adam Woronowicz – polski aktor, prywatnie kochający mąż i tata. Ostatnio bardzo często widoczny na ekranach – chyba nie trzeba przedstawiać. Gościł już u nas w 2011 r. 
 • Dariusz Kowalski - polski aktor filmowy, zyskał popularność dzięki serialowi telewizyjnemu Plebania, w którym grał rolę Janusza Tracza. 
 • Krzysztof Ziemiec - dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez widzów postrzegany jako jeden z najbardziej wiarygodnych i obiektywnych dziennikarzy. Dwukrotnie nagrodzony „Telekamerą”. Zdobywca „Wiktora”. Obecnie związany z TVP1 i „Wiadomościami”, wcześniej m.in. z „Panoramą” w TVP2, TV Puls i TVN24. Twórca programów publicystycznych m.in. „Niepokonani” (który otrzymał Grand Prix w konkursie „Oczy szeroko otwarte”) czy „Mam inne zdanie”. W 2011 r. wyróżniony wraz z Twórcami filmu „JP2 - szukałem Was” „Totusem medialnym”. W 2012 r. nagrodzony Orderem Ecce Homo. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. 
 • Adam Szewczyk - gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, mąż Magdy Anioł. 
 • Piotr Żyłka - chrześcijański dziennikarz, publicysta, grafik komputerowy. Publicysta portalu DEON.pl. Pracuje w Wydawnictwie WAM. Stworzył i prowadzi „Projekt faceBóg” oraz polski profil papieża Franciszka. 
 • Piotr Kowalczyk - znany jako „TAU” i „Medium” – polski raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny. Inicjator i uczestnik akcji ewangelizacyjnych „Wspólny Mianownik”. 
 • Maciej Sikorski – tak mówi o sobie: „Byłem uzależniony od narkotyków… Byłem zanurzony w New Age po uszy. Była astrologia, numerologia, Ananda Marga, był buddyzm diamentowej drogi, joga, mnóstwo praktyk oddechowych, była huna. Można powiedzieć, że dotknąłem wszystkiego. Niełatwo było wyjść z tego stanu, nie jest też łatwo mówić o tym , że to Bóg zmienił moje życie. Ale nigdy nie odmawiam dawania świadectwa”. W tym roku jego multimedialne świadectwo na FSM! 
 • Łukasz Nowicki – krakowski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny. 
 • Małgorzata i Marek Nowiccy – Marek jest nam znany z pracy w „Faktach TVN”, razem ze swoją żoną Gosią prowadzą na FSMie modlitwę wstawienniczą. Podczas 2 ostatnich spotkań mogliśmy również oglądać ich filmy poświęcone Odnowie w Duchu Świętym w Polsce. 
 • Małgorzata i Tomasz Terlikowscy – wraz z 5 dzieciaków to już stali goście FSMu, dziennikarze i publicyści m. in. Frondy i Telewizji Republika – cóż tu pisać, znamy ich doskonale! 
 • Wodzirej Wojciech Salamon – Agencja Artystyczna Twój Wodzirej – to dzięki niemu poznajemy się już od pierwszych godzin Spotkania, tracimy zbędne kalorie, uczymy tańczyć i doskonale się bawić. 

Będą z nami również osoby duchowne (poza nami – franciszkanami - oczywiście): 

 • Ks. Bp Stanisław Jamrozek – Biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, wielki przyjaciel ludzi młodych i… Kalwarii Pacławskiej. 
 • Ks. Dariusz Oko – chyba jeden z najlepszych znawców ideologii gender, teolog, filozof oraz wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i publicysta. 
 • Ks. Jan Kaczkowski – on wie, co to znaczy Zwycięstwo – nieustanie toczy wygrany bój z chorobą nowotworową. Doktor teologii moralnej, bioetyk, twórca puckiego hospicjum, człowiek który uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu. Teraz sam walczy ze śmiertelną chorobą - glejakiem mózgu. Z właściwym sobie poczuciem humoru opowiada o tej walce w książkach "Szału nie ma, jest rak" oraz właśnie wydanej „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”. 
 • Ks. Mariusz Mik – polski kapłan związany z Odnową w Duchu Świętym, inicjatora akcji „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie, człowiek pełen… Bożej mocy. 
 • Ks. Jakub Bartczak - niegdyś znany jako „Mane", członek hip-hopowych ekip z Wrocławia, prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. 
 • O. Piotr Koźlak CsCR – Redemptorysta, dyrektor wydawnictwa „Homo Dei”, pisarz. 


Każdy FSM to także muzyka. W tym roku mamy dla Was następujące inicjatywy: 

 • Gabriela Gąsior & HolyNoiz , Bęsiu & DJ Yonas, Fioretti, Forte, Michał Król, świadectwo i koncert „Wyrwani z niewoli”, Propaganda Dei, raper TAU, przedstawienie „Znak Pokoju”

No i na koniec… kino pod chmurką – ufamy, że podczas wieczornych pokazów każdy znajdzie coś dla siebie. A będziemy mogli zobaczyć następujące obrazy: „Doonby. Każdy jest kimś!”, „God's Not Dead”, „Karolina”, „Mary's Land”, „Miłość z neta”.

Oczywiście – nie zabraknie „stałych punktów” – codzienna Eucharystii, nabożeństw, czasu uwielbienia, możliwość stałej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy wstawienniczej. Tegoroczny FSM to także… „zmiana wachty” – po 10 Spotkaniach przygotowanych przez mnie, najwyższy czas oddać „stery” młodszym… Dziękując z serca za wszelkie wsparcie podczas minionych 9 Spotkań, tym goręcej zapraszam na 28 FSM do Kalwarii – bądźcie z nami!

o. Piotr Reizner – szef FSM

KILKA KONKRETÓW:

 • FSM ma charakter religijny, to uczestnicy tworzą wspólnotowy klimat Spotkania. Bardzo wiele zależy od Ciebie! Stwórzmy przestrzeń radości i przyjaźni, w której każdy z nas będzie mógł doświadczyć prawdziwego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem!
 • Nie ma wcześniejszych zgłoszeń - ani indywidualnych, ani grupowych. Możecie przyjeżdżać bez obawy, że zabraknie dla Was miejsc!
  Po przyjeździe należy zgłosić się do recepcji Spotkania (w Domu Pielgrzyma) i pobrać obowiązkową kartę uczestnika.
 • Na Spotkaniu panują warunki biwakowe, konieczny własny sprzęt biwakowy.
 • Całkowity koszt FSM-u wynosi 80 złotych (plakietka, smycz, śpiewnik, opłata organizacyjna, koncerty, pole namiotowe z zapleczem).
 • Na miejscu znajduje się punkt PCK (czynny 24 h) z karetką do dyspozycji.
 • Na FSM-ie panuje klimat prawdziwej wspólnoty i pokoju! Mimo to nad bezpieczeństwem czuwają kościelne i państwowe służby porządkowe (policja, straż graniczna, wojsko, straż pożarna).
 • Dostępne są budki telefoniczne oraz oddział Poczty Polskiej, Kalwaria leży w zasięgu wszystkich operatorów sieci komórkowych.
 • Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i używania narkotyków!

NOCLEGI:

 • Na polu namiotowym klasztornym, strzeżonym - niezbędny własny sprzęt biwakowy!
 • W Domu Pielgrzyma - warunki, cennik, rezerwacja: tel.: 16 671 95 55
 • Przy polu namiotowym są toalety, umywalnie i prysznice, w pobliżu rzeka.

WYŻYWIENIE:

 • w Domu Pielgrzyma - bardzo tanio
 • w punktach gastronomicznych
 • we własnym zakresie (w Kalwarii są sklepy, stragany)
 • wrzątek jest wydawany codziennie gratis, wieczorami ogniska.

Od 27 lat miejsce naszych spotkań to pięknie położone Sanktuarium Męki Pańskiej Świętego i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.

DOJAZD / WYJAZD:

Kalwaria Pacławska to miejscowość położona w odległości 23 kilometrów od Przemyśla, w południowo-wschodniej części Polski. Najlepiej dojechać: do Przemyśla środkami komunikacji publicznej - PKP lub PKS. Z Przemyśla busami i autobusami w kierunku Kalwarii (pytajcie się - każdy Wam powie, gdzie to jest).

UWAGA!!! PRZYJAZD (z Przemyśla 19 lipca) i WYJAZD (z Kalwarii 25 lipca) - również autobusami linii specjalnej zorganizowanymi prze biuro Spotkania.

Jeżeli z parafii/szkoły/miejscowości jedzie Was więcej - warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś wspólnego środka transportu - jest taniej! Na miejscu bezpłatny parking dla autobusów i samochodów osobowych obsługujących uczestników FSM-u.

ZAPRASZAMY!

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

Ta książka mówi o grzechu i chrześcijańskim przebaczeniu w taki sposób, aby ułatwić...

15,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

św. Jan Bosko

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

książka

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

Biografia św. Dominika Savio

14,40 zł

Ta książka wprowadza najmłodszych w modlitwę jeszcze głębiej. Przybliża różne jej formy i...

24,90 zł

opowiadania dla ducha

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Ta książka mówi o grzechu i chrześcijańskim przebaczeniu w taki sposób, aby ułatwić...

15,90 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł