Gospel Rain

Nowa płyta Gospel Rain "N"

Dodano: 11 kwiecień 2011 r.

3 kwietnia 2011 r. ukazała się nowa płyta koncertowa zespołu Gospel Rain "N". Wraz z zespołem w nagraniu wzięli udział znakomici polscy wokaliści: Patrycja Gola, Olga Szomańska, Adam Krylik i Full Power Spirit.

Singlem promującym krążek jest piosenka "Nad horyzont" (teledysk i mp3). Szczegóły na stronie www.gospelrain.pl.

Płyta N zawiera premierowe piosenki łączące w nowy sposób stylistykę gospel, pop, jazz, hip hop, r’n’b, muzykę elektroniczną i chóralną. To ponad 70 minut doskonale brzmiącego, przygotowanego z wielką precyzją materiału, wykonanego przez jeden z najlepszych chórów gospelowych w Polsce.

Tytuł płyty odwołuje się do hasła przewodniego płyty: niebo, nadejdzie, niebawem. Każda piosenka jest oddzielną opowieścią zainspirowaną fragmentem biblijnym, mówiącą tak naprawdę o nas samych. Każda „historia” poruszana na płycie stanowi zachętę do życia w pełni nadziei, radości i miłości.

Producentem muzycznym płyty jest Grzegorz Głuch, dyrygent oraz założyciel chóru (obecnie przygotowuje muzycznie zespół Krzysztofa Cugowskiego w programie Bitwa na głosy). Koncert został zarejestrowany 19 maja 2010 roku w Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Lublinie.

Artyści

Głównym wykonawcą koncertu jest zespół i chór Gospel Rain - jeden z najdłużej istniejących i najbardziej znanych zespołów chrześcijańskich. Specyficznym kierunkiem działalności grupy jest tworzenie muzyki pełnej uniesienia i radości, ale również przekazanie innym wyraźnego świadectwa oddania dla wartości najwyższych i nieprzemijających, wskazanie na niesamowite działanie Boga w życiu człowieka.

Gospel Rain z łatwością sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych, a twórczość zespołu jest świeżą i przebojową fuzją muzyki gospel, pop oraz r’n’b, a także owocem fascynacji stylistyką hip-hopu i smooth jazzu. Specyficzne brzmienie GR opiera się na nowoczesnej aranżacji chóru, niezwykłej energii koncertowej oraz znacznej różnorodności stylistycznej piosenek.

Gospel Rain dał się poznać jako znakomity zespół posiadający bogaty dorobek koncertowy. W 2002 roku wystąpił podczas Światowych Dni Młodzieży zwołanych przez Jana Pawła II w Toronto (Kanada). Brał udział w kilku koncertach telewizyjnych i radiowych, m.in.: dla programu Raj w 2003 (TVP1), Pokolenie JPII - Strefa błogosławieństw w 2007 (TVP Lublin), Podziel się radością w 2007 (TVP2), nagrywał dla TVN czy Radia Lublin. Występował na najważniejszych festiwalach, m.in. Song of Songs, Gospel Camp Meeting, Stróże Poranka i na kilkuset koncertach w Polsce i za granicą. Zespół jest także współtwórcą i głównym wykonawcą ogromnych, plenerowych Koncertów Chwały (2003-2009), gromadzących corocznie w wieczór Bożego Ciała w Lublinie kilkunastotysięczną widownię.

Patrycja Gola - znakomita polska wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako muzyk sesyjny ma na koncie kilkadziesiąt produkcji programów telewizyjnych takich jak: Taniec z gwiazdami, Jak łyse konie, Idol, Fabryka gwiazd - w orkiestrze Adama Sztaby i Tomasza Szymusia. Współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

Olga Szomańska - wokalistka i aktorka estradowa, znana przede wszystkim z występów w oratoriach Piotra Rubika i Zbigniewa Książka Tu Es Petrus. W 1998 roku została laureatką programu Szansa na sukces. Występowała również w Tetarze Muzycznym we Wrocławiu, w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, Teatrze Rampa w Warszawie. Od kilku lat współpracuje z zespołem TGD oraz Full Power Spirit.

Adam Krylik – świetny młody wokalista, głównie muzyk sesyjny. Od 8 lat bierze udział w nagraniach polskich wersji językowych bajek dla dzieci. Wokalista zespołu Chili My, z którym nagrał trzy płyty. W Teatrze Muzycznym Roma występuje od siedmiu lat w zespole wokalnym. Brał udział we wszystkich wystawianych tu musicalach: Crazy For You, Piotruś Pan, Miss Saigon, Grease, Koty i Taniec Wampirów.

Full Power Spirit – jedna z najbardziej popularnych polskich grup hiphopowych. W 2008 roku FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotowała soundtrack do filmu Popiełuszko. Piosenka Nieśmiertelni nagrana wspólnie z Olgą Szomańską promowała film Rafała Wieczyńskiego. W ciągu 8 lat swojej działalności zespół zagrał ponad 700 koncertów na terenie całego kraju. Od lat współpracuje z największymi producentami w Polsce: Marcinem Pospieszalskim i Grzegorzem Piotrowskim.

Ola Tarczyńska-Reszka – znakomita tancerka młodego pokolenia, choreograf.

Ponadto w koncercie zaśpiewali także bardzo obiecujący wokaliści, na co dzień śpiewający w Gospel Rain: Barbara Krupa, Mira Krużel, Sylwia Piotrowska, Dorota Skrzek, Joanna Zawłocka i Grzegorz Głuch. Wokalistów wspierał zespół instrumentalny w składzie: Łukasz Chyliński (gitary), Łukasz Czarnomski (gitary), Marek Fedor (perkusja), Piotr Kamienobrodzki (saksofon), Marcin Kojder (instrumenty perkusyjne), Piotr Pawęska (bas) i Jakub Piotrowski (piano, loopy).

Płyta CD i DVD jest dostępna w sprzedaży na stronie wydawcy Edycji św. Pawła - www.edycja.pl oraz na stronie zespołu - www.gospelrain.pl już od 3 kwietnia.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Różaniec przemienia życie, a lektura tej książki przemienia sposób myślenia o różańcu....

27,90 zł

Janków jest całe mnóstwo, ale taki – tylko jeden. Wielu już opisywało jego życie, ale...

18,90 zł

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

św. Jan Bosko

Janków jest całe mnóstwo, ale taki – tylko jeden. Wielu już opisywało jego życie, ale...

18,90 zł

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

książka

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

Mocne świadectwo Katarzyny ukazuje, jak łatwo człowiek może oderwać się od Boga, licząc...

23,00 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

Biografia św. Dominika Savio

14,40 zł

opowiadania dla ducha

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Ta książka wprowadza najmłodszych w modlitwę jeszcze głębiej. Przybliża różne jej formy i...

24,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł