Agnieszka Cieślarek

Projekt Moje 89 Pokolenie: Nie wysłałeś filmu? Kolejna szansa już od 16 lipca!

Dodano: 29 czerwiec 2012 r.

Zakończyła się I tura nadsyłania materiałów do pierwszego polskiego crowdsourcingowego filmu dokumentalnego. To jednak nie koniec. Projekt Moje 89 Pokolenie trwa! Chwyć za kamerę, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy, nagraj filmik i wyraź siebie. Wciąż możesz stać się częścią niezwykłego przedsięwzięcia i zostać współautorem filmu dokumentalnego portretującego pokolenie ludzi urodzonych w wolnej Polsce. Kolejna tura konkursowa rusza już 16 lipca i potrwa aż do 15 października!

Projekt Moje 89 Pokolenie odbił się głośnym echem w polskim Internecie i od samego początku wzbudził wielkie zainteresowanie. W promocję przedsięwzięcia zaangażowały się również znane osoby ze świata kultury, sztuki i show-businessu, takie jak: reżyser Krzysztof Zanussi, raper Ten TypMes czy aktorka Anna Mucha. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by pomóc młodym filmowcom-amatorom w kręceniu materiałów, udzielali cennych wskazówek, wychodzili naprzeciw pojawiającym się pytaniom i wątpliwościom.

W efekcie z całej Polski napłynęły dziesiątki filmików, w których młodzi ludzie urodzeni po 1989 roku odpowiedzieli na wezwanie reżysera Pawła Jóźwiaka-Rodana i podzieli się swoją wizją rzeczywistości. Uczestnicy opowiadają o swoich uczuciach, marzeniach i planach oraz dokumentują swoją codzienność. Niezależnie od wieku zaskakują dojrzałością przemyśleń, otwarcie mówią o tym, co kochają, a czego nienawidzą. Co sądzą o swoim pokoleniu? Na to pytanie odpowiadają niepewnie, być może po raz pierwszy przyszło im zastanowić się nad tym, czy są częścią większej całości…
Już 16 lipca rusza druga tura nadsyłania materiałów do projektu Moje 89 Pokolenie, która potrwa aż do 15 października! Każdy, kto nadeśle swój filmik pocztą lub za pośrednictwem portalu filmowego Millionyou.com ma szanse zostać współautorem profesjonalnego filmu dokumentalnego, którego premierę zaplanowano na 2013 roku podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Osoby, których materiały znajdą się w filmie, otrzymają również 100 PLN od każdej wykorzystanej minuty!

Oficjalne rozpoczęcie drugiej tury odbędzie się 16 lipca w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie o godzinie 19.00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zaplanowano pokaz filmu fabularnego „Osiem9” spotkanie z pomysłodawcami i organizatorami projektu, a także premierę teasera zmontowanego z fragmentów dotychczas nadesłanych filmów! Spotkanie będzie świetną okazją do dyskusji, zadawania pytań i dzielenia się wrażeniami odnośnie projektu Moje 89 Pokolenie.

Warto śledzić aktualności na podstronie projektu na portalu Millionyou.com, oficjalnej stronie projektu www.mojepokolenie.pl, a także profil Moje 89 Pokolenie na Facebooku, już wkrótce pojawią się tam nowe video-wskazówki, kolejne filmiki ze znanymi osobami, a także nowe zadania przygotowane dla uczestników przez reżysera Pawła Jóźwiaka-Rodana.

Projekt Moje 89 Pokolenie trwa! Chwyć za kamerę, aparat, telefon komórkowy i nakręć, co Cię kręci. Zostań dokumentalistą swojego życia i stań się częścią niezwykłego przedsięwzięcia!

Moje 89 Pokolenie

O projekcie
Projekt pełnometrażowego nowatorskiego filmu dokumentalnego kreślącego portret pokolenia urodzonego w wolnej Polsce. Dokument stworzony z filmów nakręconych przez młodych twórców-amatorów przy użyciu cyfrowych kamer i aparatów lub telefonów komórkowych. Planowana premiera: 2013 rok, festiwal filmowy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Warunki uczestnictwa
W projekcie może wziąć udział każda osoba urodzona nie wcześniej niż w 1989 roku. Wystarczy zgłosić swój film do konkursu organizowanego za pośrednictwem portalu www.millionyou.com.

Reżyser
Pomysłodawcą projektu, a także reżyserem odpowiedzialnym za montaż nadesłanych filmów jest Paweł Jóźwiak-Rodan, młody reżyser, autor nagradzanych i emitowanych na antenie telewizji polskiej dokumentów („Mama, tata, Bóg i szatan”, „Agnieszki tu nie ma”) oraz filmu fabularnego „Osiem9”

MillionYou to pierwszy, społecznościowy serwis wideo w Polsce, który stawia na jakość tworzonych i publikowanych filmów wideo. To także platforma crowdsourcingowa, która skupia wokół siebie kreatywnych freelancerów z branży reklamowej i filmowej, którzy na zamówienie serwisu tworzą firmy, scenariusze oraz muzykę.
Serwis powstał w kwietniu 2008 roku i od tego czasu dołączyło do niego 25 tysięcy użytkowników nagrywających i oceniających filmy. Baza liczy już ponad 3 500 filmów.
Na portalu nieprzerwanie trwają konkursy filmowe z nagrodami, a nadsyłane prace są oceniane przez internautów oraz profesjonalistów z branży filmowej. Autorzy filmów nie tylko mają szansę na zaprezentowanie swojej twórczości i zdobycie nagród, ale również na rozmowę o swoich pracach i podszkolenie warsztatu.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

Książka z opowiadaniami świątecznymi powstała, aby towarzyszyć nam w najmilszym i...

24,90 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

św. Jan Bosko

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Ksiądz Bosko na polecenie papieża Piusa IX, spisał dzieje pierwszych 40 lat swego życia....

11,88 zł

książka

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Rozważania drogi krzyżowej dla zabieganych, niecierpliwych i szukających pokoju serca

14,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

opowiadania dla ducha

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

27,52 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł