Dominikańskie studia z filozofii i teologii w Krakowie

Dodano: 18 wrzesień 2013 r.

Trwają zapisy na kolejną edycję Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w Krakowie. DSFT to szkoła stworzona dla wszystkich, którzy chcą poznać tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Zapisy tylko do 20 września.

Zajęcia są prowadzone przez oo. Dominikanów i wykładowców świeckich, do których należą m.in. prof. Krzysztof Mielcarek, prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP, prof. Jacek Wojtysiak, prof. Jacek Salij OP, prof. Maria Dzielska, dr Grzegorz Chrzanowski OP, dr Jan Kiełbasa.

Zajęcia trwają trzy lata (sześć semestrów), edukacja kończy się uzyskaniem dyplomu Studium. Spotkania dobywają się co dwa-trzy tygodnie w soboty, w salach Kolegium Filozoficzno-Teologicznego oo. Dominikanów w Krakowie i trwają cały dzień.

Wśród studentów Studium są uczniowie, studenci, absolwenci i osoby pracujące. Na zajęcia przyjeżdżają z całej Polski: „Oceniam, że jest to bardzo dobra inicjatywa, do tej pory chyba brakowało czegoś takiego dla osób świeckich w takim wymiarze, jak to jest tutaj zorganizowane (…) Jestem z Poznania i jest to pewien wysiłek z dojazdem tutaj, ale większość wykładów była bardzo dobrze przeprowadzona, widać, że wykładowcy się przygotowali. Bardzo sobie cenię też to, że do każdego wykładu jest podawana literatura.”-podsumowuje udział w zajęciach Tomasz doradca podatkowy i tłumacz przysięgły z Poznania.

Zapisy na I rok trwają do 20 września. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem www.dsft.dominikanie.pl oraz na Facebooku Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii.
Patronat medialny nad Studium objął portal dominikanie.pl oraz Miesięcznik „W drodze”.

Osoba kontaktowa:
Marta Maciszewska
mmaciszewska@szkolaczytania.org.pl
Tel. 660 712 677

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA