W stolicy Etiopii, Addis Abebie, na placu przed dworcem znajduje się pomnik Lwa Judy. Ten symbol etiopskiej monarchii wiąże się także z Najwyższym Monarchą. Biblijny Juda, pobłogosławiony przez swojego ojca Izraela stał się
zapowiedzią Jezusa, lwa, który pokona zło swoją krwią. Przez wiele lat dawną Abisynią rządził Hajle Selasje, którego etiopskie imię oznacza między innymi Lwa Judy. Cesarz jest dziś symbolem ruchu Rastafari, w łonie którego narodziła się muzyka reggae. Ruch ten powstał w ogniu walki o uprawnienia rasowe, dlatego w jego sercu mieści się pragnienie wolności. W tekstach Darka Malejonka dążenie do wolności jest kluczem do zrozumienia przesłania, jednak wyzwolicielem jest prawdziwy Lew Judy, jakim jest Jezus. Muzyka MRR to bardzo ciekawa interpretacja niezwykle bogatej historii reggae.
Wielkie podziękowania dla ojca Jerzego Kielecha, który znalazł dla nas czas nie tylko na rozmowę przed mikrofonem, ale udzielił wszelkich informacji, pomógł i strudzonych nakarmił. Wielkie dzięki diakonom, którzy nas przywieźli i pomagali tak bardzo, że aż nam było głupio. Dziękujemy podpitemu Panu, który wskazał nam drogę do Leśniowa, i wreszcie Darkowi Malejonkowi, który mimo zmęczenia zgodził się z nami porozmawiać i nie marudził. Leśniów to niezwykłe i - nie waham się użyć tego słowa - błogosławione miejsce, do którego jeszcze nie raz pojedziemy z największą przyjemnością.
You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.
Dodaj nową odpowiedź